ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9098433
*
nr 909 8433
Spegel
1800-tal, cm, höjd: 285 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 18:25:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 10:12:46
1
5.200 kr
30/8 16:02:59
2
5.200 kr
31/8 17:08:52
3
5.400 kr
1/9 06:33:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 909 8433
Spegel
1800-tal, cm, höjd: 285 cm
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 10:12:46 | 1 | 5.200 kr |
30/8 16:02:59 | 2 | 5.200 kr |
31/8 17:08:52 | 3 | 5.400 kr |
1/9 06:33:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53